Увага! Оновлене Положення про реєстрацію в ЗДО!

Шановні батьки!

Пропонуємо Вам ознайомитися із оновленим Положенням про систему електронної реєстрації до закладів дошкільної освіти Запорізької міської ради, затвердженим наказом департаменту освіти і науки Запорізької міської ради від 19.03.2021 №57р.

Комплекса послуга Міністерства цифрової трансформації України еМалятко перейти за посиланням https://diia.gov.ua/life-situations/yemalyatko

01.09.2020 Посилання на інструкцію по ел. реєстрації для батьків

Про електронну реєстрацію дітей для зарахування в дошкільні навчальні заклади (ДНЗ) м. Запоріжжя

Для подання електронної заявки на реєстрацію дитини для зарахування в ДНЗ Вам необхідно:

 1. Зайти на сайт «Електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади» http://reg.isuo.org/; офіційна електрона адреса ТВО tvo.kom@zp.gov.ua
 2. Ознайомитись з Інструкцією по електронній реєстрації для батьків;
 3. Внести відомості про дитину та одного з батьків;
 4. Завантажити ел. копію Св-ва про народження та документа, що підтверджує пільги для влаштування в ДНЗ.

(Якщо Ви не маєте можливості завантажити електронні копії вищевказаних документів, то впродовж 10 днів після самостійного внесення відомостей про дитину надайте оригінали вказаних в заяві документів завідувачу обраного ДНЗ або територіальному реєстратору, який знаходиться у територіальному відділі освіти, управління освіти і науки Департаменту.

У разі відсутності можливості самостійно подати електронну заявку, Вам необхідно звернутися з оригіналами документів (Свідоцтво про народження/ документи, що підтверджують встановлені для влаштування в ДНЗ пільги) до завідувача обраного ДНЗ або до територіального реєстратора, або до адміністратора Реєстру. Відповідальна особа виконає заповнення заявки у Вашій присутності.

Звертаємо Вашу увагу: для реєстрації своєї дитини Ви маєте можливість подати заявку лише в один ДНЗ.

Алгоритм зарахування дитини до ДНЗ

 • Обираємо садок.
 • Реєструємось на сайті.
 • Створюємо заявку на постановку до черги.
 • В період 10 днів підтверджуємо дані документами ( треба підкріпити свідоцтво про народження дитини).
 • Перевірка даних у відділі освіти або в ДНЗ.
 • Отримуємо повідомлення про зарахування на електронну адресу
 • В період 10 днів приходимо до відділу освіти за направленням до дошкільного закладу.
 • Протягом місяця приходимо до ДНЗ та оформлюємо документи:
 • Заява щодо вступу до дошкільного закладу
 • Копія свідоцтва про народження
 • Медична форма 026/о
 • Згода на обробку персональних даних
 • Довідка про епідеміологічне оточення.
 • Ведемо дитину до садочка.

Згідно ст. 150. Обов'язки батьків щодо виховання та розвитку дитини Сімейного кодексу України.

1. Батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.

2. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

3. Батьки зобов'язані поважати дитину.

4. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї.

5. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

Ст. 59. Відповідальність батьків за розвиток дитини. Закон України «Про освіту».

1. Виховання в сім'ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.

2. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.

3. Батьки та особи, які їх замінюють, зобов'язані:- постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей; поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної і рідної мови, сім'ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв;- виховувати повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського та інших народів, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього природного середовища, любов до своєї країни;- сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;- виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.

Ст. 8. Роль сім'ї у дошкільній освіті. Закон України «Про дошкільну освіту».

1. Сім'я зобов'язана сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечити дошкільну освіту в сім'ї відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти.

2. Відвідування дитиною закладу дошкільної освіти не звільняє сім'ю від обов'язку виховувати, розвивати і навчати її в родинному колі.

3. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров'я, людської гідності.

Права батьків

Батьки мають право

- вибирати дошкільні заклади та форми отримання дошкільної освіти та виховання для дітей дошкільного віку, що не заперечує чинному законодавству;

- на пільги на харчування;

- вносити пропозиції щодо покращення роботи дошкільного закладу;

- брати участь у заходах дошкільного закладу;

- брати участь у поліпшенні організації освітнього процесу та зміцненні матеріально-технічної бази дошкільного закладу.

Обов'язки батьків

Батьки або особи, які їх замінюють, зобов'язані:

- сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечити дошкільну освіту в сім'ї відповідного до вимог Базового компоненту дошкільної освіти;

- забезпечувати систематичне відвідування дитиною дошкільного навчального закладу;

- своєчасно повідомляти дошкільний заклад про можливість відсутності або хвороби дитини;

- слідкувати за станом здоров'я дитини та вчасно повідомляти персонал дошкільного навчального закладу про зміни у стані здоров'я дитини;

- не давати, не одягати дитині зайві предмети, які можуть зашкодити життю та здоров'ю дитини;

- не приносити продукти харчування, з метою попередження харчових отруєнь, алергічних реакцій у дітей;

- приводити дитину добре вимитою, одягненою в чистий одяг (одяг повинен бути зручним, відповідати погодним та сезонним вимогам), підстриженими, з обрізаними нігтями;

- дотримуватись встановленого розпорядку закладу;

- забороняється забирати дітей з дошкільного навчального закладу батькам або особам, що їх замінюють, в нетверезому стані;

- своєчасно вносити плату за харчування дитини в дошкільному закладі у встановленому порядку;

- батьки не повинні входити до групових кімнат без потреби;

- приводячи дітей до дошкільного закладу, батьки зобов'язані передавати дитину вихователеві, ввечері - вихователі зобов'язані передати дитину батькам;

- відвідувати батьківські збори;

- виконувати поради-рекомендації працівників закладу щодо виховання та навчання дітей;

- дотримуватись правил дорожнього руху - бути прикладом для своїх дітей;

- бути взаємоввічливими, дотримуватись морально-етичних норм у спілкуванні.

Запрошуємо Вас дотримуватися таких правил:

1. Своєчасно приводити дитину до дошкільного закладу - до 8.00 та забирати - до 18.30.

2. Приводити дитину в ДНЗ в чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру ноги дитини та санітарно-гігієнічним вимогам.

3. Приводити в ДНЗ здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття тощо).

4. Своєчасно повідомляти вихователя про хворобу дитини та інші причини її відсутності в ДНЗ.

5. Вихователь зобов'язаний щодня оглядати дитину з метою своєчасного виявлення ознак хвороб, нездужання, тілесних ушкоджень (синці, подряпини, гулі тощо).

6. Якщо під час ранкового прийому в ДНЗ у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов'язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.

7. Батьки, або особи, що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю або тому працівникові ДНЗ, який приймає дітей в цей час. Неприпустимо відправляти дитину до ДНЗ саму, без супроводу дорослого. Увечері при залишенні дітьми дошкільного закладу вихователь зобов'язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за нею за їх дорученням.

8. Батькам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо тих осіб, яким вони доручають забрати дитину з дошкільного закладу. В окремих випадках доручення оформляється письмово.

9. Вихователь не має права віддавати дітей з дошкільного закладу неповнолітнім дітям, батькам у нетверезому стані.

10. Вихователь не несе відповідальності за збереження прикрас (сережки, хрестики тощо).

Чи має право вихователь відпустити дитину зі старшим братом чи сестрою?

Хто має право забирати дитину з садка? Чи можуть батьки доручити це старшим дітям, і як у цьому випадку має діяти вихователь?

ХТО НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ДИТИНУ?

У Законі України «Про дошкільну освіту» вказано, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров'я, людської гідності. А заклад дошкільної освіти створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.Отже, відповідальність за безпеку дитини під час її перебування у навчальному закладі несе сам заклад.

ХТО МОЖЕ ЗАБИРАТИ ДИТИНУ З САДКА ТА ШКОЛИ, ОКРІМ БАТЬКІВ?У

Сімейному кодексі (ч.2 ст.151) йде мова про те, що батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, передавати її на виховання фізичним та юридичним особам. Тому, за потреби, дитину з навчального закладу можуть забирати інші особи.У цьому випадку батьки мають написати на ім'я завідувача відповідну заяву з переліком осіб, яким довірено забирати дитину з дошкільного навчального закладу. На підставі цієї заяви керівник навчального закладу дає згоду на те, щоб, окрім батьків, дитину з ДНЗ забирали інші особи.

ЧИ МОЖУТЬ ДИТИНУ ЗАБИРАТИ СТАРШІ БРАТ ЧИ СЕСТРА?

Згідно з ч.2 ст. 6 Сімейного кодексу:- діти до 14 років вважаються малолітніми;- діти від 14 до 18 років вважаються неповнолітніми та мають НЕПОВНУ цивільну дієздатність.Цивільна дієздатність - це здатність особи своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов'язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання.У вихованні своїх молодших сестер та братів мають право брати участь ТІЛЬКИ ПОВНОЛІТНІ ОСОБИ (ст. 259 Сімейного кодексу).Отже, вихователь не має права відпустити дитину зі старшим братом чи сестрою, якщо вони неповнолітні. Забирати з дошкільного навчального закладу своїх братів та/або сестер має право лише особа, яка досягла повноліття.

Кiлькiсть переглядiв: 1049